Publicat în Noutăți pe 05 january 2021

Angajăm Manager/Responsabil comunicare (full-time)

Asociația PRIN BANAT angajează: Manager/Responsabil comunicare (full-time)

Cerințe:

  • Studii superioare, minim 4 ani, în domenii precum: Comunicare/Jurnalism/Marketing;
  • Foarte bună cunoaștere a limbii române și a limbii engleze;
  • Abilități de comunicare și de organizare evenimente;
  • Cunoștințe în gestionarea conturilor de social media, cunoștințe în domeniul SEO, Google Adwords, Google Analytics;
  • Creativitate, flexibilitate, spirit de echipă, empatie și diplomație
  • Disponibilitatea de angajare începând cu luna februarie 2021.

Responsabilități:

  • Responsabil comunicare în cadrul proiectului “Refuncționalizare imobil pentru Centrul Cultural - Turn de Apă, Iosefin”– Proiect finanțat prin Granturile SEE 2014-2021 în cadrul Programului RO-CULTURA (4 ore/zi);
  • Manager comunicare al Asociației Prin Banat și coordonarea comunicării pentru alte proiecte implementate de asociație (4 ore/zi);
  • Implicare în derularea de activități cultural-artistice din cadrul proiectelor desfășurate de asociație;
  • Coordonarea comunicării externe și interne din cadrul proiectelor prin intermediul diferitelor canale de comunicare;
  • Menținerea legăturii cu agenții de comunicare și PR, colaboratori externi, cu echipa de IT, grafician etc.;
  • Realizarea de materiale de comunicare offline și online;
  • Administrarea rețelelor de socializare;
  • Menținerea legăturii cu presa și colaboratori;
  • Elaborarea strategiei de comunicare și a planurilor editoriale;
  • Generează, publică și distribuie conținut (text, imagini, video);
  • Realizează monitorizarea aparițiilor în presă, elaborează instrumente și modalități de monitorizare a imaginii proiectelor în comunitate etc.

Exemple de beneficii: mediu de lucru plăcut și dinamic, oportunitate de implicare în proiecte culturale de amploare națională și internațională, alături de echipe interdisciplinare, oportunități de deplasare la evenimente și întâlniri de lucru organizate de partenerii din alte țări, oportunități de călătorie în regiunea Banatului, în țară și în afara graniței în interes de serviciu, salariu atractiv, flexibilitate în ceea ce privește locul de desfășurare a activității (de la birou, la locul de desfășurare a evenimentelor/activităților, de acasă, după caz) ș.a.m.d.

Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, tot ce trebuie să faci este să ne trimiți aplicația ta la adresa de e-mail contact@prinbanat.ro până pe data de 15 ianuarie 2021. În titlul e-mailui-ului te rugăm să menționezi "Aplicație Manager/Responsabil comunicare".

Aplicația trebuie să cuprindă:

  • CV actualizat în limba română (obligatoriu);
  • Scrisoare de intenție (obligatoriu);
  • Alte documente relevante candidaturii: recomandare, portofoliu etc. (opțional).

Calendar:

  • 5-15 ianuarie 2021 – perioada de trimitere aplicații de către candidați;
  • 18-22 ianuarie 2021 – analiza și selecția aplicațiilor primite, interviuri desfășurate la sediul Prin Banat din Timișoara sau online (după caz).

Pentru informații suplimentare, te rugăm să ne contactezi la adresa de e-mail: contact@prinbanat.ro

Postat în categoria Noutăți în data de 05 january 2021.