Publicat în Noutăți pe 05 january 2021

Angajăm Responsabil financiar (part-time)

Asociația PRIN BANAT angajează: Manager/Responsabil financiar (part-time)

Cerințe:

  • Studii superioare, minim 4 ani domeniul economic;
  • Experiență în colaborarea cu entități neguvernamentale;
  • Experiență de minim 3 ani în implementarea de proiecte cu finanțare din fonduri publice nerambursabile (inclusiv fonduri europene);
  • Cunoștințe solide de contabilitate și fiscalitate;
  • Foarte bune abilități de organizare și planificare;
  • Foarte bune abilități de comunicare și negociere;
  • Foarte bună capacitate de sinteză a informațiilor, estimare și analiză;
  • Persoană motivată, capabilă să lucreze independent și în echipă;
  • Foarte bună operare PC;
  • Competențe ridicate de limba engleză;
  • Creativitate, flexibilitate, spirit de echipă, empatie și diplomație;
  • Disponibilitatea de angajare începând cu luna februarie 2021.

Responsabilități:

  • Implicare în derularea proiectului “Refuncționalizare imobil pentru Centrul Cultural - Turn de Apă, Iosefin)”– Proiect finanțat prin Granturile SEE 2014-2021 în cadrul Programului RO-CULTURA (2 ore/zi), precum și în derularea activităților de management financiar ale Asociației Prin Banat (4 ore/zi);
  • Elaborează alături de managerii de proiecte rapoarte financiare;
  • Asigură minimalizarea riscurilor prin aplicare/dezvoltare de instrumente financiare (proceduri, instrucțiuni, procese);
  • Dezvoltă și monitorizează bugetele, gestionează procesul bugetar;
  • Analizează în mod continuu bugetele, raportarea financiară și performanța;
  • Utilizează metodologii de urmărire a activității: cash flow previzionat, centre de cost, bugete etc.;
  • Supraveghează efectuarea plăților, întocmirea actelor de înregistrare financiară a tuturor operațiunilor financiare;
  • Menține legătura cu autoritățile finanțatoare și prestatorii externi;
  • Organizează arhivele pentru documentele financiare și contabile;
  • Gestionează alături de expertul contabil al asociației contractele de muncă și salarizarea.

Exemple de beneficii: salariu motivant, mediu de lucru plăcut și dinamic, oportunitate de lucru în proiecte culturale de amploare națională și internațională, alături de echipe interdisciplinare, oportunități de deplasare la evenimente și întâlniri de lucru organizate de partenerii internaționali, acumulare de experiență profesională în cadrul proiectelor cu finanțare nerambursabilă, flexibilitate în ceea ce privește locul de desfășurare a activității (de la birou, la locul de desfășurare a evenimentelor/activităților, de acasă, după caz) ș.a.m.d.

Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, tot ce trebuie să faci este să ne trimiți aplicația ta la adresa de e-mail contact@prinbanat.ro până pe data de 15 ianuarie 2021. În titlul e-mailui-ului te rugăm să menționezi "Aplicație Responsabil financiar".

Aplicația trebuie să cuprindă:

  • CV actualizat în limba română (obligatoriu);
  • Scrisoare de intenție (obligatoriu);
  • Alte documente relevante candidaturii: recomandare, portofoliu etc. (opțional).

Calendar:

  • 5-15 ianuarie 2021 – perioada de trimitere aplicații de către candidați;
  • 18-22 ianuarie 2021 – analiza și selecția aplicațiilor primite, interviuri desfășurate la sediul Prin Banat din Timișoara sau online (după caz).

Pentru informații suplimentare, te rugăm să ne contactezi la adresa de e-mail: contact@prinbanat.ro

Postat în categoria Noutăți în data de 05 january 2021.