Publicat în Noutăți pe 23 august 2021

Angajăm Responsabil comunicare (part-time)

Actualizare 13.09.21 Termenul pentru trimiterea aplicațiilor pentru poziția de Responsabil comunicare se prelungește până în 20 septembrie 2021, ora 23:59. Evaluarea aplicațiilor și desfășurarea interviurilor de angajare vor avea loc în perioada 21-23 septembrie 2021.

Asociația Prin Banat angajează: Responsabil comunicare (part-time) pentru proiectul “Refuncționalizare imobil pentru Centrul Cultural - Turn de Apă, Iosefin” – Proiect finanțat prin Granturile SEE 2014-2021 în cadrul Programului RO-CULTURA

Cerințe:

  • Studii superioare, minim 4 ani, în domenii precum: Comunicare/Jurnalism/Marketing;
  • Foarte bună cunoaștere a limbii române și a limbii engleze;
  • Abilități de comunicare și de organizare evenimente;
  • Cunoștințe în gestionarea conturilor de social media, cunoștințe în domeniul SEO, Google Adwords, Google Analytics;
  • Creativitate, flexibilitate, spirit de echipă, empatie și diplomație
  • Disponibilitatea de angajare începând cu luna septembrie 2021.

Responsabilități:

  • Responsabil comunicare în cadrul proiectului “Refuncționalizare imobil pentru Centrul Cultural - Turn de Apă, Iosefin”– Proiect finanțat prin Granturile SEE 2014-2021 în cadrul Programului RO-CULTURA (4 ore/zi);
  • Implicare în derularea de activități cultural-artistice din cadrul proiectului;
  • Coordonarea comunicării externe și interne prin intermediul diferitelor canale de comunicare;
  • Menținerea legăturii cu agenții de comunicare și PR, colaboratori externi, cu echipa de IT, grafician etc.;
  • Realizarea de materiale de comunicare offline și online;
  • Administrarea rețelelor de socializare online;
  • Menținerea legăturii cu presa și colaboratori;
  • Elaborarea strategiei de comunicare și a planurilor editoriale;
  • Generează, publică și distribuie conținut (text, imagini, video);
  • Realizează monitorizarea aparițiilor în presă, elaborează instrumente și modalități de monitorizare a imaginii proiectului în comunitate etc.

Ce oferim: Program flexibil, mediu de lucru plăcut și dinamic, oportunitate de lucru în cadrul unui proiect cultural de amploare, cu impact pentru comunitatea locală și patrimoniul cultural al Timișoarei, oportunitate de lucru și învățare alături de o echipă interdisciplinară, dezvoltare profesională și îmbogățirea competențelor pentru activități de comunicare și promovare a proiectelor culturale ș.a.m.d.

Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, tot ce trebuie să faci este să ne trimiți aplicația ta la adresa de e-mail contact@prinbanat.ro până pe data de 10 septembrie 2021. În titlul e-mailui-ului te rugăm să menționezi "Aplicație Responsabil comunicare".

Aplicația trebuie să cuprindă:

  • CV actualizat în limba română (obligatoriu);
  • Scrisoare de intenție (obligatoriu);
  • Alte documente relevante candidaturii: recomandare, portofoliu etc. (opțional).

Calendar:

  • 23 august-10 septembrie 2021 – perioada de trimitere aplicații de către candidați;
  • 11-15 septembrie 2021 – analiza și selecția aplicațiilor primite, interviuri desfășurate la sediul Prin Banat din Timișoara sau online (după caz).

Pentru informații suplimentare, te rugăm să ne contactezi la adresa de e-mail: contact@prinbanat.ro

Postat în categoria Noutăți în data de 23 august 2021.